Co w książce kulinarnej ukryte

Całe życie kupowałam, czytałam i kolekcjonowałam książki o gotowaniu, smakach małych i dużych ojczyzn, ciekawostkach kulinarnych i anegdotach kulinarnych. Dzisiaj chcę do nich wrócić i odkryć to co przez lata było zakryte.

Wpisy

 • wtorek, 25 września 2012
 • niedziela, 23 września 2012
 • niedziela, 09 września 2012
  • Knedle z chleba

    

   Tegoroczne wakacje spędziłam za naszą zachodnią granicą. Tam skosztowałam bardzo oryginalnego dania - knedli z chleba lub bułki paryskiej (wersje są różne) w połączeniu z pysznym sosem gulaszowym.  Co ciekawego mogło być w bułce paryskiej wymieszanej z mlekiem, jajkiem i cebulą, zastanawiałam się. Kiedy pozostają nam kawałki niezjedzonego chleba lub bułki, po prostu wysuszmy je i stwórzmy rewelacje na talerzu. Knedle z chleba to moje odkrycie sezonu wakacyjnego.

   knedle z chleba 1


   40 dag wysuszonej bułki paryskiej

   3/4 litra mleka

   1 cebula

   masło

   2 jajka

   mąka ziemniaczana

   sól

   knedle z chleba


   Dzień wcześniej kroimy w kromki bułkę paryską i suszymy. Na drugi dzień w dużej misce łamiemy na kawałki wysuszona bułkę i solimy. Zalewamy gorącym mlekiem i odstawiamy pod przykryciem na 30 minut. W międzyczasie na maśle szklimy posiekana w drobna kostkę cebulę. Kiedy minie 30 minut i bułka jest już miękka dodajemy do niej cebule i 2 jajka. Wszystko razem dokładnie mieszamy ręką. Formujemy małe knedle , obtaczamy je w mace ziemniaczanej i wkładamy do gotującej się osolonej wody. Tak na granicy wrzenia trzymamy knedle ok. 20 minut. Odcedzamy i podajemy z gulaszem. Potrzebujemy bowiem dużo pysznego sosu :) wtedy knedle są najsmaczniejsze.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Knedle z chleba”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   wrotka_online
   Czas publikacji:
   niedziela, 09 września 2012 14:43

Wyszukiwarka

Tagi

Kanał informacyjny

Durszlak.pl Top blogi Odszukaj.com - przepisy kulinarne Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi free counters